top of page
Пошук

Найняти фотографа чи сфотографувати самостійно?


Як зробити якісні фотографії

Здається, це просте питання економіки. Зробити інтер’єрні фотографії самостійно за допомогою камери смартфону просто, швидко, економно. Однак це питання виходить за рамки економічної доцільності. Насправді, питання в тому, чи зможете ви створити якісні фотографії, які адекватно представлятимуть ваш бренд.


Давайте розглянемо декілька питань, які ви має задати собі під час цього вибору. Візьміть кілька професійних знімків та зробіть фото власноруч. Ось на що потрібно звернути увагу.


Чи є кімнати належним чином освітленими? Освітлення — найважливіша проблема, яку вам потрібно буде подолати. Сонячне світло, що проникає крізь вікна, має більшу силу, ніж штучне освітлення приміщення. Через це виникають глибокі тіні та пересвічені ділянки на фотографії. За професійної зйомки, цей момент урівноважується спеціальною методикою зйомки та обробки зображень — HDR. Ви можете сказати, що ваш смартфон має такий режим, та він все рівно має свої технічні обмеження на відміну від обробки в графічних редакторах Photoshop та Lightroom.


Чи випрямлені вертикальні та горизонтальні лінії на фотографії? Чи вертикалі залишаються вертикальними? Важливо переконатися, що при використанні ширококутного об’єктиву на кінцевому результаті стіни не виглядали викривленими або не прямими.


Чи можливі додаткові операції з фотографіями? Наприклад, покращення фотографії за рахунок вилучення зайвих предметів. Сюди можна віднести кабелі, технічні комунікації, які на фото створюють враження захаращеного простору.


Яке обладнання використовується?


Формат зйомки зображень RAW, що присутній у цифрових камерах, дає змогу в подальшому проводити ряд покращень зображення. Сюди можна віднести корекцію спотворень перспективи, корекція балансу білого для отримання реалістичних кольорів на фотографії. А також висока роздільна здатність, що дозволить в подальшому використовувати фото при публікації в періодичних виданнях чи широкоформатному друці.


Чи немає зловживання широкутними лінзами? Завжди виникає бажання показати весь простір однією фотографією. Та окрім загальних планів потрібно робити акценти на локальні композиції з певних елементів. Композиція у фотографії має важливе значення. Фотограф у своїй роботі прагне за допомогою фото передати планування приміщень. Чи маєте ви достатньо досвіду та бачення, щоб передати усі переваги простору?


Якісні фотографії — кому довірити цю справу?


Дайте собі відповіді на ці питання, щоб зрозуміти, яким шляхом йти. Особисто я не сприймаю сантехніка, який просто з’являється з вантузом та відром, як справжнього професіонала. Я б очікував, що він або вона з’явиться на виклик зі спеціальним обладнанням. Тож чи може селфі-палиця та смартфон дати результат рівноцінний професійній фотозйомці?


Якщо ж плануєте самостійно зробити фотографії, почитайте про 10 порад як створювати інтер’єрні фотографії — вони стануть в пригоді.

27 переглядів0 коментарів

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page