top of page
Пошук

Спалах для інтер’єрної зйомки: друг чи ворог?


Інтер’єр вітальні з природнім світлом

Фотозйомка інтер’єрів є технічно складним завданням, яке потребує багато уваги до деталей, освітлення та технічних аспектів. Одним з таких аспектів, який може бути вирішальним для вдалого фотографування є використання спалаху. Існує декілька причин, чому не варто використовувати спалах в інтер’єрній зйомці. Це питання часто вводить в оману замовників, які вважають, що чим більша кількість обладнання на локації, тим кращі будуть фотографії. Про це ми якраз поговоримо нижче.


Що таке спалах?

Спалах є світловим пристроєм, який використовується для доповнення освітлення. В інтер’єрній фотозйомці спалах може використовуватися для створення більш однорідного освітлення, зменшення тіней та збільшення яскравості зображення. Проте, повсюдне використання спалаху в інтер’єрній зйомці може мати негативний вплив на якість зображення.


Спальня у класичному стилі

Негативний вплив спалаху при інтер’єрній фотозйомці:

Створює яскравий “блиск” на поверхнях

  • Спалах в інтер’єрній зйомці може створити яскравий блиск на поверхнях, які відбивають світло, особливо на склі та металі. Це може спотворити зображення та зробити його менш реалістичним.

Може змінювати колірну температуру світла

  • Колірна температура світла фотоспалаху може відрізнятися від колірної температури природного світла або наявного штучного освітлення в приміщенні. Як результат, це змінює колір поверхонь та загальний вигляд зображень.

Створення неприродних тіней

  • Фотоспалах може створювати тіні, які не є притаманними цій локації. Залежно від висоти стелі та розташування меблів у приміщенні використання спалаху може призвести до появи тіней на стінах або інших деталях. Це може знизити якість фотографії та вимагати додаткової обробки.


Кухня-студія

Ризик перенасичення зображення

  • Ще одним недоліком використання спалахів в інтер’єрній фотозйомці є ризик перенасичення зображення. Якщо фотоспалах знаходиться занадто близько до об’єкту зйомки, це може призвести до перенасичення зображення в одній області та втрати деталей в інших. Це особливо помітно, якщо на локації присутні темні кольори і глибокі тіні.

Втрата сценаріїв освітлення

  • Проектуючи сучасні квартири та інші приміщення, дизайнери одразу створюють кілька сценаріїв освітлення. Використання спалахів повністю руйнує ці сценарії і показує приміщення яскраво освітленим і залитим світлом. Такі знімки не мають тіней і виглядають пласкими.


Сучасна спальня у бежевих тонах

Що робити, коли освітлення слабке?

Те, що ми бачимо оком, не завжди те ж саме, що бачить камера. Існує кілька технік фотографування навіть за слабкого освітлення. Використання штативу та довгої витримки на камері дозволяє отримати гарні знімки. Не втручаючись при цьому в схему освітлення.

Замість спалахів в інтер’єрній фотозйомці використовується природне світло, що вдало передає кольори та текстури деталей. Природне світло можна доповнити штучним освітленням, що завчасно спроєктоване в приміщенні квартири, готельного номеру чи офісу.


Сучасна кухня-студія у синіх тонах

Висновок

Отже, використання спалахів у фотографії може бути корисним у певних випадках, але в інтер’єрній фотографії є кілька аспектів, які можуть стати перешкодою для отримання високоякісних фотографій. У більшості випадків натуральне освітлення дозволяє отримати більше точні зображення, з м’якими тінями та більш точними кольорами.

156 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page