top of page
Пошук

Ціна на послуги фотографа або фотографувати за їжу

Оновлено: 6 січ. 2023 р.


скільки коштують послуги професійного фотографа

Скільки коштують послуги фотографа?


За 5 років моєї роботи фотографом я часто зіштовхувався з цікавою ситуацією. Отримую дзвінки з питаннями вартості виконання тієї чи іншої фотозйомки. Найчастіше ця розмова звучить так:


Потенційний замовник (ПЗ): “Добрий день, Олександр! Ми знайшли Ваш номер в інтернеті/ фейсбуці/ друзів (потрібне підкреслити) і хотіли запитати, скільки коштують послуги фотографа зняти їжу/ інтер’єрна фотозйомка/ бізнес-захід/ дитячий день народження/ фотозйомка меблів (непотрібне викреслити)?”

Я: “Давайте уточнимо деталі замовлення, щоб я зміг озвучити Вам вартість зйомки.”

ПЗ: “Ну Ви приблизно скажіть, щоб ми розуміли...”


Зазвичай остання фраза вводить мене в легкий ступор. Що значить приблизно? Якщо планується зйомка, то заздалегідь необхідно розуміти весь обсяг робіт, не залежно від типу зйомки (будь-то години роботи або кількість одиниць товару на зйомку).


Але ось найцікавіше, напевно, не це. А друге питання або скоріше твердження: “Нам дуже сподобалися ваші роботи, але сума занадто велика, може ви знімете для нас дешевше? Або ми вас нагодуємо...”


І тут ступор не те щоб маленький, а повний. Та іноді такий, що і слів немає для підтримки подальшої розмови. У чому ж причина такої ситуації? Я зі своєї практики можу назвати їх дві.


По-перше, неправильне уявлення про роботу і витратну складову фотографа людиною, яка цим не займається.


По-друге, велика кількість фотографів, які представляють свої послуги на ринку фотографії з мінімальними гонорарами або повною їх відсутністю. А що тут поганого, подумаєте Ви? Адже відзняти весілля не так вже й складно, а погодувати фотографа на бенкеті — взагалі простіше простого, їжі то замовлено вдвічі більше, ніж зможуть з'їсти запрошені гості.


Говорити про якість такої "зйомки за їжу" — це взагалі тема для окремих глибоких роздумів. Та базуються вони на міфах про фотографів та їхню роботу. Вони міцно вкоренилися в суспільстві. Та чи відповідають вони дійсності? Давайте розглянемо два з них.


Міф 1. Фотограф робить гроші з повітря


Багато хто вважає, що максимальна виконана фотографом робота — це натискання кнопки спуску фотоапарату. У фотографа вже є фотоапарат, об'єктиви, спалах і т. д. Тоді навіщо йому платити гроші? Купувати ж нічого не потрібно. А звідки у фотографа фотоапарат і весь інший набір необхідної техніки? На купівлю чи оновлення техніки фотографу необхідні кошти. І отримати їх він може отримуючи гонорар за свою роботу. Фотоапарат, як і будь-яка інша техніка — не вічна. Все має свої терміни і обсяги експлуатації. Згодом техніка застаріває як фізично, так і морально. І тільки оновлення техніки дає можливість отримувати якісні фотографії протягом тривалого періоду.


Міф 2. Фотограф має багато вільного часу


Напевно, багато хто уявляє собі фотографа, який сидить вдома в затишному кріслі, загорнувшись в плед, попиває чай під стукіт крапель дощу і чекає наступної зйомки. А фотографії він віддає через 2 тижні!!! А то і через місяць. Чому так довго?


Зазвичай весь процес зйомки це всього лиш 20 відсотків часу, які фотограф в цілому відводить на певне замовлення. Після зйомки наступає тривалий і копіткий процес (зараз ми говоримо про професійного фотографа, а не про фотографа-аматора) відбору вдалих фотографій, обробки матеріалу і формування кінцевого результату, який отримує замовник. Але це все залишається за кадром, або як кажуть за сценою. Як і скільки часу це триває — невідомо для самого замовника. Я не стверджую, що необхідно втручатися або вивчати цей процес, але розуміти трудомісткість і ставитися до цього з повагою все таки варто.


Тож яка ціна зйомки буде справедливою?


Підіб'ємо підсумки. Чи не закрадається вам в голову думка, що якість виконаної професійної зйомки і "зйомки за їжу" буде кардинально різнитися? Дайте собі відверту відповідь на питання: "Як економія на фотографі, а як наслідок на якості кінцевого продукту, може позначитися на вашому бізнесі?". І не тільки на бізнесі. Адже часто фотограф зберігає на знімках емоційно важливі етапи вашого життя. Чи готові ви піти на ризик і довірити зйомку важливого для вас моменту "фотографу за їжу"? Можливо, повторити таку подію буде не можливим...


А щоб чітко розуміти, якого плану фотограф перед вами, запитайте у нього за "приблизну вартість". Якщо у відповідь не отримуєте уточнюючих запитань, запропонуйте фотографу попрацювати "за їжу". Думаю він погодиться.


Вдалих знімків Вам!


Бажаєте купити метафоричні карти "Гра Тіней"? Карти стимулюють наші асоціації, які стають основою для прийняття рішень чи вибору напрямку рішення проблем. Карти відображають можливий взаємозв’язок і стосунки, у яких ми постійно знаходимося. Для того щоб зорієнтуватися в складному та неоднозначному світі, варто час від часу працювати з метафоричними картами.

583 перегляди0 коментарів

Σχόλια


Ο σχολιασμός έχει απενεργοποιηθεί.
bottom of page