top of page
Пошук

Незвичайні місця для фотозйомки готелів. Мій ТОП 5

Давно усім відомо, що світло — це основа фотографії. Адже без світла і не було б жодного знімку. Другу позицію після світла займає ракурс. Саме ракурс (точка зйомки) задає настрій фотографії та формує її сюжет. А якщо ми говоримо про архітектурну фотографію, то тут ракурс чітко диктує правила зйомки. Наприклад, для високих будівель найкращим є ракурс зйомки з половини висоти будівлі. І така точка фотозйомки не завжди є доступною. Якщо ми говоримо про фотоапарат, а не квадрокоптер.


То як знайти цікаві ракурси для фото? Оглянути територію довкола і знайти ті місця для фотозйомки, куди можливий доступ. І звідти отримати цікавий та незвичайний кадр.


У моїй практиці було кілька цікавих ситуацій та незвичайних точок зйомки. І про них я розповім нижче. Усі фотографії зроблені за допомогою об’єктиву з довгою фокусною відстанню.


Отже, рейтинг незвичних ракурсів для зйомки такий.


5 місце. Зйомка з готелю-конкурента


Готель “Україна” розташований у самому центрі Києва, а саме на Майдані Незалежності. Його будівля є елементом архітектурного ансамблю всієї площі. Готель знаходиться на досить високому підвищенні. Внаслідок цього з номерів готелю відкривається неймовірний краєвид на Майдан Незалежності. Навіть з нижніх поверхів. А з номерів вище шостого поверху відкривається неймовірна панорама центральної частини столиці. Бачив на власні очі.


Але як сфотографувати цю будівлю? Поруч немає жодних високих будівель. А при зйомці із землі буде отримана дуже сильна перспектива та викривлення.


Після огляду території було прийнято рішення домовитися про доступ до найвищої будівлі навпроти. Це також був готель. Після перемовин з персоналом, доступ було надано і в результаті отримане фото нижче.

Готель Україна. Майдан Незалежності у Києві

4 місце. З гори навпроти


Готель “Красна Поляна” має велику територію і розташований на одному з пагорбів села Поляниця. До послуг гостей великий басейн з підігрівом, одна зі стін якого скляна. З басейну відкривається краєвид на гори довкола. Але це і стало завданням — як його відзняти найкраще?


За кілька днів зйомки я обійшов усю територію і помітив дві точки, які видно з території басейну. Ці точки гарно проглядалися, не було перешкоди з високих дерев. Та знаходилися ці точки на протилежному від готелю пагорбі. Проаналізувавши карту, я обрав точку, яку швидше за все бачив візуально, склав маршрут і рушив.


Розрахунки були вірними. З обраної локації були отримані цікаві ракурси на території готелю та його головну принаду — басейн.
3 місце. З технічної драбини труби КОТЕЛЬНІМісце для фотозйомки на технічній драбині котельні
У пошуках ракурсу фото

Басейн комплексу “Захар Беркут” розташований серед мальовничих гір. Довкола пагорби вкриті лісами, що не давало можливості провести фотозйомку з них. А на ракурсі з канатної дороги (про неї пізніше) логотип на дні басейну завжди виходить перевернутий верх ногами. Тому побачивши трубу та драбину біля неї вирішив піднятися і подивитися, що виходить звідти. Вибір місця для фотозйомки був вдалий. На отриманих фото логотип розміщено правильно і він легко зчитується.
2 місце. З канатної дороги із зупинкою


Комплекс “Захар Беркут” розташувався в одній з мальовничих долин Карпат. Під’їзд до готелю йде під нахилом. Весь готель розташовано на невеличкому підвищенні. Фасад готелю повернуто паралельно до канатної дороги на вершину гори.

Проїжджаючи канатною дорогою, я відмітив для себе, що в двох місцях відкривається цікавий ракурс як на готель, так і на територію цілком. Але це всього лише доля секунди.


Провівши перемовини з керівництвом готелю було вирішено домовитися про зупинку канатної дороги у визначених планом місцях. На час моєї присутності на канатній дорозі більше не було відвідувачів. В телефонному режимі я контактував з оператором канатної дороги, повідомляв про необхідні місця зупинки.


Результат був справді вражаючий. Ось кілька прикладів з отриманих фотографій.
1 місце. Перший досвід з канатної дороги


Готель “AmstelSki” розташований в самому центрі курорту Буковель, на підвищенні біля однієї з лижних трас. Під’їзд до готелю крутий, прилегла територія знаходиться на рівні цокольного поверху. Зйомка з такого ракурсу в результаті давала фотографії із сильною примусовою перспективою. З підвищень довкола була лише канатна дорога.

Цей досвід фотозйомки готелів з канатної дороги був першим. Усі кадри потрібно було швидко зловити на ходу. При цьому справлятися зі висоти.


За підйом туди і спуску назад було зроблено близько сотні кадрів, серед них обрано десяток вдалих.

Ракурси для фото готелю AmstelSki

Даний досвід дав мені поштовх і навичку мислити ширше і шукати усі можливі варіанти для зйомки архітектури.

169 переглядів0 коментарів

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page